Cesty domů online

Když se nadhodí otázka nejúspěšnějšího rodinného seriálu, dozajista si spousta lidí vybaví Ordinaci v růžové zahradě. Ta je i po mnoha letech vysílání stále velice oblíbená a ať si to konkurenční Prima nerada přiznává, doposud se jí nepodařilo najít účinný recept na tento seriál. Ambiciózních pořadů, jimž nakonec Ordinace srazila vaz bylo nespočet. Snahou ukrojit si trochu z koláče seriálů byla uvely Cesty domů. Ty však nakonec vedení Primy nasadilo na pondělní a středeční vysílací čas, což se nakonec ukázalo jako moudré rozhodnutí. Seriál taktéž zasazený do lékařského prostředí však vsází na úplně odlišné principy. V Cestách domů sehrává větší úlohu důraz na složité mezilidské vztahy dvou rodin.

Kosíci a Bernáti mezi sebou zápolí snad od nepaměti. A přitom Rudolf Bernát a Petr Kosík byli nerozlučnými přáteli. Avšak tragická smrt tyto dva rozdělila a nejspíše již neexistuje žádná síla, co by to mohla změnit. I když na druhou stranu, dokud tu je někdo, kdo nad nimi nezlomil hůl, naděje přežívá. Zina Bernátová každoročně pořádala tryznu za zemřelou Rudolfovu první ženu a zároveň Petrovu sestru. Doposud se všechny snahy minuly účinkem, což však Zině nebere naději. I ve své smrti vidí příležitost tyto dva konečně usmířit. Do své závěti si tedy klade podmínku, za jakých okolností Rudolf zdědí rodný dům. Jen pokud povede dál její ordinaci praktického lékaře napůl s Kosíkem, o dům nepřijde.

S tím se Rudolf není schopný vypořádat. To raději nechá dům propadnout městu, než by spolupracovat se svým úhlavním nepřítelem. Jenže sentiment je nakonec silnější, než nenávist a Rudolf v poslední chvíli na podmínku přistupuje. Pro oba je dost náročné zůstat v jedné místnosti a nepozabíjet se. Odměnou za tyto vypjaté chvíle jim je odhalení podivných poznámek v kartách pacientů. Ty je nakonec přivádějí na stopu muži, který stál na počátku jejich nesvárů. Člověk, jehož vinou zemřela milovaná žena dává oběma naději na nový začátek. V tuto chvíli je tu společný nepřítel. Na cestě za spravedlností nachází i dávno ztracené přátelství. Cesty domů lze přehrát i v internetovém archivu prima Play.